ilkehaber.com
Roboski Anayasa Mahkemesi'nde
Irak’ta son altı ay'da korkunç bilanço
Akdoğan'a 'Öcalan’ın kitaplarını okudunuz mu?' sorusu
Genelkurmay: Suruç’ta bir IŞİD üyesi teslim oldu
Almanya'dan Kürdistan’a 13 milyon Avro'luk silah yardımı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Ocak 2010 Perşembe 16:04

İsmail Haniye Filistin Konvoyuna teşekkür etti

Başbakan İsmail Haniye, Filistin Konvoyu misafirlerine cesaret ödülü imzalı Filistin atkısını hediye etti.

Filistin Başbakanı İsmail Haniye, 21 gün süren bir yolculuk ve bekleyişten sonra Gazze'ye girmeyi başaran Filistin'e Özgürlük Konvoyu'nun temsil heyetini makamında kabul etti.

Haniye'yi ziyarete İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, İHH yönetim kurulu üyeleri ve Mazlumder Başkanı Ahmet Faruk Ünsal katıldı. 

10113

İsmail Haniye, misafirlerine cesaret ödülü imzalı Filistin atkısını hediye etti. Ayrıca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a teslim edilmek üzere hazırladığı teşekkür mektubunu İHH Başkanı Bülent Yıldırım'a teslim etti. Haniye, mektupla Başbakan Erdoğan'ı Gazze'ye davet ettiğini söyledi.

Ziyarette konuşan Haniye, binlerce km ötelerden Gazze halkının yardımına koşan konvoya ve tüm Türkiye halkına teşekkür etti.

10114

Haniye şöyle konuştu: "Bütün Filistinliler size saygı gösteriyorlar. Büyük bir çaba göstererek, onlarca engeli aşarak Gazze'ye ulaştınız. Biz başından beri sizin yaşadıklarınızı takip ediyoruz. Ve sizinle birlikte biz de yaşadık, hissettik ve sizin rahat olmanız için Allaha dua ettik. Gazzelilerin kalplerinde büyük bir sevgi ve mutluluk var buraya ulaştığınız için. Bu ziyaretinizi fırsat olarak görüyorum. Türkiyeli kardeşlerimize sevgilerimizi, saygılarımızı sunuyoruz. Hem liderler olarak, hem hükümet hem de halk olarak Türkiye'ye sevgilerimizi sunuyoruz. Türkiye tarih boyunca hiç Filistin'i terk etmedi. Sadece bir dönem bu ilgi kayboldu. Fakat şimdi Türkiye bütün gücü ve kuvvetiyle Filistin'e, Kudüs'e geri dönüyor. Bu Allahın bir lütfu. Türk halkının adaleti. Bu ayrıca Başbakan Erdoğan'ın da asaletidir. Bu AK Parti siyasetinin de bir parçasıdır."

Anahtarlar teslim edildi

Bu arada konvoyla Gazze'ye getirilen 145 aracın anahtarı saat 11.00'de düzenlenen bir törenle yetkililere teslim edildi. Anahtar teslim törenine İHH Başkanı Bülent Yıldırım, AK Parti milletvekilleri Murat Mercan, Hüsnü Tuna, Mehmet Nil Hıdır, Seracettin Karayağız, Cemal Yılmaz Demir, Saadet Partisi genel başkan yardımcısı Temel Karamollaoğlu ile Filistin Sosyal İşler Bakanı Ahmet El Kurdu ve İngiliz Parlamenter George Galloway katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
GAZETE BAŞLIKLARI