ilkehaber.com
Roboski Anayasa Mahkemesi'nde
Irak’ta son altı ay'da korkunç bilanço
Akdoğan'a 'Öcalan’ın kitaplarını okudunuz mu?' sorusu
Genelkurmay: Suruç’ta bir IŞİD üyesi teslim oldu
Almanya'dan Kürdistan’a 13 milyon Avro'luk silah yardımı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
23 Aralık 2012 Pazar 18:53

Edip Yüksel yine yaptı yapacağını...

Molla Sadrettin Yüksel'in oğlu yazar Edip yüksel youtube paylaşım siyesine yüklediği bir video ile yine çok tartışılacal.

Amerika'da yaşayan İslami camianın yakından tanıdığı, farklı söylemleri ile zaman zaman tartışılan, Molla Sadrettin Yüksel'in oğlu Edip Yüksel, video paylaşım sitesine yine çok tartışılacak bir video yükledi. İşte o video...Edip Yüksel Kimdir?
Edip Yüksel, Kürt asıllı Kürt-ABD'li yazar. Molla Sadrettin Yüksel'in oğlu ve Metin Yüksel'in kardeşidir. İstanbul Akıncılar Derneği bünyesinde etkinliklerde bulundu. 12 Eylül'den sonra yargılandı. Düşünceleri nedeniyle bir kısım dini kesim tarafından "mürted" yani dinden dönen ilan edilince, Türkiye'yi terk etti, ABD'ye yerleşti. Reşad Halife'nin öğrencisi oldu. Kendi fikirlerini duyurmak için internet siteleri oluşturdu. Reformist görüşleri üzerine birçok kitap yazdı. Türkiye'de çeşitli tartışma programlarına katıldı. Hukuk alanında doktorası olan Yüksel evli ve iki erkek çocuğu babasıdır. Kitap ve makale yazmaya ek olarak Arizona'da bir yüksek öğrenim kurumunda felsefe profesörlüğü yapmaktadır.

Kaynak:
YORUMLAR
İlgili ayetler
Ahmet Biçen
Kuran 49:13

Ey insanlar! Doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve birbirinizle tanışmanız için sizi kavimlere ve kabilelere ayırdık. Muhakkak ki Allah yanında en değerli olanınız, O’ndan en çok korkanınızdır. Şüphesiz Allah bilendir, her şeyden haberdardır.

Kuran 30:22

O’nun delillerinden biri de, gökleri ve yeri yaratması, lisanlarınızın ve renklerinizin değişik olmasıdır. Şüphesiz bunda bilenler için (alınacak) dersler vardır.

Doğru söz

Editörün Notu: Lütfen.. Yorumların başlık dahil 500 karekterle sınırlı olduğunu unutmayalım...
24 Aralık 2012 Pazartesi 08:13
harika
mısılman
gerçekten de harika bir adam şu edip yüksel..onu haber yapıp halka sunduğunuz için size de teşekkür edrim..onun bir kaç kitabını okudum gerçekten de zeki ve bilgili bir adam.
23 Aralık 2012 Pazar 21:01
ÖNE ÇIKANLAR
GAZETE BAŞLIKLARI