• BIST 11139.34
 • Altın 2616.886
 • Dolar 33.06
 • Euro 36.0091
 • İstanbul 30 °C
 • Diyarbakır 33 °C
 • Ankara 29 °C
 • İzmir 33 °C
 • Berlin 24 °C

Avea 'Her Yöne Özgürlük'ü yine kısıtladı

Avea 'Her Yöne Özgürlük'ü yine kısıtladı
Avea 10 bin dakikalık konuşma süresini 3 bin dakikaya düşürdü. 75 kişiyle sınırlanan tarifenin bedeli ise 77 TL olarak açıklandı. İşte Avea'nın sitesinde yapılan duyuru:

Avea ‘Bireysel Faturalı HerYöne Özgürlük’ adlı tarifesinde düzenlemeye gitti. Yeni düzenlemede eskiden 10 bin dakika olan görüşme süresi 3 bin dakikaya düşürülürken, görüşülecek kişi sayısı da 75 olarak belirtildi.

Ayrıca 27 Ağustos tarihinden itibaren abone olanlar Her Yöne Sınırsız tarifesinden 77 TL’ye yararlanacak. 27 Ağustos’tan önceki aboneler ise 67 TL ödeyecekler.

İşte Avea’nın web sitesinde yayınlanan duyuru:

Tarifenin aylık sabit ücreti 27 Ağustos 2009 tarihi itibariyle tarifeye kayıt olan aboneler için KDV ve ÖİV dahil 77 TL, 27 Ağustos 2009 tarihi öncesinde tarifeden yararlanan aboneler için KDV ve ÖİV dahil 67 TL'dir. Bu fiyat yurtiçi her yöne aramalar için geçerlidir. "Bireysel Faturalı HerYöne Özgürlük" tarifesi kapsamındaki kullanım, yurtdışına, Avea Müşteri Hizmetlerine, bilgi ve danışma numaralarına, özel servis numaralarına, ve tüm katma değerli hizmet sunulan numaralara doğru yapılan aramaları, faks, data, WAP aramalarını, görüntülü aramaları kapsamamaktadır. Bu aramalar ilgili arama ve/veya servis için belirlenen ve bu sitenin Servis Ücretleri kısmında yer alan fiyatlara göre ücretlendirilecektir.

Avea tarafından belirlenen ve abonelere duyurulan makul kullanım esasları kapsamında ve bu esaslara ilişkin şartlara ek olarak, bir fatura döneminde ilgili hattan aranan farklı telefon numarası sayısının 75'i aşması ve aynı fatura döneminde tarifeye kayıtlı olarak kullanılan hat başına toplam yurt içi arama süresinin 3.000 dakikayı geçmesi halinde, yurt içi her yönü aramanın dakikasının KDV ve ÖIV dahil 0.12 TL üzerinden ücretlendirilir.

Bir fatura döneminde toplam yurt içi arama süreniz ile birlikte aramış olduğunuz farklı telefon numaralarının sayısını öğrenmek için KULLANIM yazıp 6000'e SMS göndermeniz yeterlidir. Kullanım sorgulama servisinin bedeli 2 SMS/sorgu'dur.

Tarifeye kaydedilen hatların, FCT ya da benzer cihazlarla veya ticari amaçla yahut kötü niyetli olarak ya da haberleşme maksadı dışında ya da konferans görüşmeleri maksadıyla kullanılması halinde, hattın sahibi olan aboneye SMS gönderilerek veya arama yoluyla bilgi verilerek, bu bildirimin ardından ilgili hat Avea tarafından görüşmeye kapatılabilir, tarifesi değiştirilebilir, ara ödeme talep edilebilir veya abonelik sözleşmesi feshedilebilir.

Avea tarafından belirlenen ve abonelere duyurulan makul kullanım esasları kapsamında ve bu esaslara ilişkin şartlara ek olarak bu tarifeye kaydedilen hattın / hatların FCT ya da benzer cihazlarla kullanılması ve/veya tarife kapsamında konferans görüşme servisinin kullanılması halinde, Avea'nın ilgili hattı/hatları görüşmeye kapatma dahil hakları saklı kalmak kaydıyla, Avea tarafından ilgili hatta /hatlara ait faturaya/faturalara 1.500 TL (Bin beş yüz Türk Lirası) ceza tutar olarak ayrıca yansıtılır.

Avea, "Bireysel Faturalı HerYöne Özgürlük" tarifesinin tüm mali ve sair koşullarını, usulüne uygun olarak duyurmak kaydıyla değiştirebilir.

YENİ ÜCRETLENDİRME

Tarifenin ücretlendirme kısmında verilen bililer ise şöyle:
Aylık ücret * 67 TL
Aylık ücret** 77TL

Aylık yurtiçi toplam arama süresinin 3.000 dakikayı geçmesi ve ranan farklı telefon numarası sayısının 75'i aşması halindeyurt içi her yöne 12 Kr / dk 

SMS 25,5 Kr / SMS

* 27 Ağustos 2009 tarihi öncesinde tarifeye kayıtlı aboneler için geçerlidir.
** 27 Ağustos 2009 tarihi itibariyle tarifeye kayıt olan aboneler için geçerlidir.

DAHA ÖNCE KISMEN DEĞİŞTİRMİŞTİ

Avea daha önce de ‘makul konuşma süresi’ni aştığı gerekçesiyle birçok abonesini önce uyarmış ardından tarifelerini değiştirmiş ve 150 TL ara ödeme istemişti.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
  ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İlke Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0532 261 34 89