• BIST 97.533
 • Altın 145,781
 • Dolar 3,5801
 • Euro 4,0019
 • İstanbul 21 °C
 • Diyarbakır 28 °C
 • Ankara 16 °C
 • İzmir 20 °C
 • Berlin 31 °C

Eğer Baban Akit Okusaydı!

Hamid Omeri

Eğer baban Akit Gazetesi okusaydı Muharrem, mukadderat işte sen yine o karlı dağların arkasında ölebilirdin ama iyi ki sen bu gazeteyi hiç görmedin ve iyi ki senin baban Akit Gazetesi okumadı kardeşim!

Eğer annen bir çuvalı ömrünün sonuna kadar bir muska olarak saklasa Muharrem, mukadderat işte sen yine ölebilirdin ama iyi ki sen bu gazeteyi hiç görmedin ve iyi ki baban senin ruhuna dahi saygı göstermeyen Akit Gazetesi'ni okumadı kardeşim!

Eğer kardeşlerin az olsa Muharrem, mukadderat işte sen yine o uzak mezrada soğuktan ve dermansızlıktan ölebilirdin ama iyi ki sen bu gazeteyi görmedin ve iyi ki senin baban Akit Gazetesi okumadı kardeşim!

Eğer babanın sırtında yürüdüğün o kardan kaplı yolun iki tarafında serviler olsaydı Muharrem, mukadderat işte sen yine ölebilirdin ama iyi ki bu gazeteyi görmedin ve iyi ki kışın neler edebildiğini bilen baban Akit Gazetesi okumadı kardeşim!

Eğer sen babanın sırtında bir beşikte belenir gibi belenmeseydin Muharrem, mukadderat işte sen yine ölebilir ve battaniyeyle de taşınabilirdin ama iyi ki sen kendi çukurunda debelenenleri görmedin ve iyi ki senin baban Akit Gazetesi okumadı kardeşim!

Eğer baban dilini rahatlıkla konuşabildiği bir ülkeye sahip olsaydı Muharrem, mukadderat işte sen yine de ölebilirdin diğer kardeşlerin gibi yani Ceylan gibi Uğur gibi Almina gibi kardeşim ama iyi ki sen bu gazeteyi görmedin ve iyi ki senin baban Akit Gazetesi okumadı kardeşim!

Eğer seni temsil ediyoruz diyen yöneticilerin, siyasetçilerin, başkanların, yazarların ben de dahil olmak üzere sadece senin bilebiliyor, ağlayabiliyor olduğun dilde konuşabilseydi; yazabilseydi Muharrem, mukadderat işte sen yine de ölebilirdin ama iyi ki sen bu gazeteyi görmedin ve iyi ki baban Akit Gazetesi okumadı kardeşim!

Eğer daha fazla ölmeseydik Muharrem, mukadderat işte sen yine de ölebilirdin ama iyi ki sen bu gazeteyi görmedin ve iyi ki baban Akit Gazetesi okumadı kardeşim!

Eğer gündüzden de geceden de yollar olsaydı Muharrem, mukadderat işte sen yine ölebilirdin ama iyi ki sen bu gazeteyi görmedin ve iyi ki baban Akit Gazetesi okumadı kardeşim!

Eğer dışarıda kar havası olmasaydı Muharrem, mukadderat işte sen yine ölebilirdin ama iyi ki sen bu gazeteyi okumadın ve iyi ki baban Akit Gazetesi okumadı kardeşim!

Biliyor musun Muharrem;

Sen öldün ya, mukadderat işte kardeşim ancak senin içinde taşındığın 'paralel' çuval “Türkiye’yi şoke etti” kardeşim!

Biliyor musun Muharrem;

Sen öldükten sonra babanın sırtında battaniye yerine çuvalda taşındın diye babana ve amcana hangi partiye oy vereceğini sordular kardeşim.

Biliyor musun Muharrem;

Sen öldün ve çuvalla taşındın ya “mevcut iktidar partisine bakışın nasıl” sorusu soruldu amcana kardeşim.

Biliyor musun Muharrem;

Sen öldün ya senin iyi ki görmediğin ve babanın da iyi ki okumadığı Akit Gazetesi'nin “Çuval Mizanseni” başlıklı haberini okuyunca göğsümüz sıkıştı kardeşim.

Biliyor musun Muharrem;

Hikâye bitmedi. Mukadderat işte ben de öleceğim onlar da ölecek. Ama sen bir çuvalda babanın sırtında taşındın ya kardeşim, insanlık ahdini unutanları bağışlama kardeşim!

Eğer sen ölmeseydin Muharrem, mukadderat işte öldün ya, paralel çuvalda taşınan ölü bir çocuk olmanın haberi oldun kardeşim.

Bize gittiğin yerden kalmayan insanlığı(mızı) koyacağımız çuvallar gönder kardeşim bazılarına da paralel battaniyeler.

 • Yorumlar 3
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
  ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yazarın Diğer Yazıları
  ÖNE ÇIKANLAR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İlke Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0532 261 34 89