ilkehaber.com
Roboski Anayasa Mahkemesi'nde
Irak’ta son altı ay'da korkunç bilanço
Akdoğan'a 'Öcalan’ın kitaplarını okudunuz mu?' sorusu
Genelkurmay: Suruç’ta bir IŞİD üyesi teslim oldu
Almanya'dan Kürdistan’a 13 milyon Avro'luk silah yardımı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
04 Ekim 2013 Cuma 12:42

YSK: Yerel seçimler 30 Mart'ta

YSK, yerel seçimlerin 30 Mart'ta yapılacağını açıkladı. Aday olmak isteyen memurlar, 1 Aralık günü saat 17.00'ye kadar görevlerinden istifa edecek.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) yerel seçim takvimine ilişkin ilk açıklamasını yaptı. Buna göre yerel seçim, 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak. Aday olmak isteyen memurlar 1 Aralık 2013 Pazar günü saat 17.00'ye kadar görevlerinden istifa edecek.

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, aday olmak isteyen hâkimler ve savcılar; yüksek yargı organları mensupları; Yüksek öğretim kurumlarındaki öğretim elemanları; Yükseköğretim Kurulu, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyeleri; kamu kurumu ve kuruluşlarının memur statüsündeki görevlileri ile yaptıkları hizmet bakımından işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri; Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları (subay ve astsubaylar); siyasi partilerin il, ilçe ve belde yönetim kurulu başkan ve üyeleri; kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanlar en geç 1 Aralık 2013 Pazar günü saat 17.00'ye kadar görevlerinden ayrılma isteğinde bulunacak.

Kamu görevlilerinden emeklilik dilekçesi verip aday olacaklar en geç 1 Aralık 2013 Pazar tarihinden geçerli olmak üzere emeklilik isteğini belirten dilekçelerini en geç 1 Aralık 2013 Pazar günü saat 17.00'ye kadar verecekler.

Görev yaptıkları yerden aday olmak isteyen siyasi partilerin il, ilçe ve belde yönetim kurulu başkan ve üyelerinin de en geç 1 Aralık 2013 Pazar günü saat 17.00'ye kadar istifa edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
GAZETE BAŞLIKLARI