ilkehaber.com
Roboski Anayasa Mahkemesi'nde
Irak’ta son altı ay'da korkunç bilanço
Akdoğan'a 'Öcalan’ın kitaplarını okudunuz mu?' sorusu
Genelkurmay: Suruç’ta bir IŞİD üyesi teslim oldu
Almanya'dan Kürdistan’a 13 milyon Avro'luk silah yardımı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
31 Temmuz 2013 Çarşamba 15:21

Flaş YPG bir tankı ele geçirdi

Rojava'da El-Kaide bağlantılı örgütlerle PYD’nin askeri kanadı olan Halk Savunma Güçleri (YPG) arasında çatışmalar devam ediyor.

El-Kaide bağlantılı gruplar ile YPG arasında son üç günde yaşanan çatışmalarda 56 kişi hayatını kaybetti.

Suriye’deki Kürt gazetecilerden Zara Mesto, Kurdpress’e verdiği demecinde “son üç günde Tel Ebyad civarında yaşanan çatışmalarda Nusra Cephesi’nden 51, PYD’ye bağlı silahlı gruplardan ise 5 kişi öldü; her iki taraftan da onlarca kişi yaralandı.” dedi.

Tel Ebyd çevresinin Nusra Cephesi militanlarının cesetleriyle dolu olduğunu belirten Gazeteci Zara Mesto, YPG güçlerinin El-Kaide yanlısı gruplardan ele geçirdikleri bir tankı da Kobani’ye götürdüklerini söyledi.

Zara Mesto ayrıca Tel Ebyad’daki çatışmaların Kürtlerin lehine geliştiğini belirterek daha önce Özgür Suriye Ordusuna bağlanan Cebhetu’l Ekrad adlı Kürt grubunun da YPG ile ortak hareket etmeye devam ettiğini ifade etti.

YORUMLAR
türkmedyası
amedli
pyd bu gibi çetelerle savaşırken türk medyası resmen tv lerde cihat çağrıları yapıyor kürdler hiçbir zaman sıtatü sahibi olmasını istemiyorlar yaşasın rojava serhıldanı her biji serhıldana rojava
01 Ağustos 2013 Perşembe 07:57
bıji azadi
dindar botani
bıji ypg u hereka kurdi...
31 Temmuz 2013 Çarşamba 18:10
yekiti
salih
rojava da kürtlerin mutlaka birlikte hareket etmesi gerek el ekradın başkasına yamanmaması gerek birliktelik sonunda bütün eciş bücüşler geldikleri yere geri gidecekler. serkeftı.
31 Temmuz 2013 Çarşamba 17:10
ÖNE ÇIKANLAR
GAZETE BAŞLIKLARI