ilkehaber.com
Roboski Anayasa Mahkemesi'nde
Irak’ta son altı ay'da korkunç bilanço
Akdoğan'a 'Öcalan’ın kitaplarını okudunuz mu?' sorusu
Genelkurmay: Suruç’ta bir IŞİD üyesi teslim oldu
Almanya'dan Kürdistan’a 13 milyon Avro'luk silah yardımı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
30 Nisan 2013 Salı 21:21

BDP'nin milletvekili sayısı bir arttı!

BDP'li milletvekili "Kurt" olan soyadını "Zozani" olarak değiştirdi ve Adil Zozani ismiyle yeni kimliğini aldı.

Mahkeme kararıyla soyadını değiştiren BDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani, yeni soyadıyla, yeni kimliğine kavuştu. Daha önce ''Kurt'' olan soyadı, milletvekili kimlik kartında ve TBMM'nin resmi internet sitesinde ''Zozani'' olarak değiştirildi.

Adil Zozani, TBMM Başkanlığı'na başvurarak, ''Kurt'' olan soyadının ''Zozani'' olarak mahkeme kararıyla değiştirildiğini anımsatarak, soyadının tüm kayıtlarda yeni şekliyle yer almasını talep etti. Zozani, başvurusuna, mahkeme kararını da ekledi.

TBMM Başkanlığı da bu başvuruyu dikkate alarak, Zozani'ye, yeni soyadının yer aldığı kimlik kartını çıkardı. Ayrıca, TBMM'nin resmi internet sitesinde Zozani soyadı kullanıldı.

45086

Zozani, bugüne kadar kullandığı soyadını, ''yaylalı'' anlamına gelen ''Zozani'' ile neden değiştirdiğine ilişkin soruları yanıtladı.

''Adil Zozani'' olarak bilindiğini, yaklaşık 20 yıldır bu kimliğiyle gazetecilik yaptığını, kitaplarının yayınlandığını ifade eden Zozani, buna mukabil ''Adil Kurt'' isminin çevresine, mahallesine yabancı bir isim olduğunu kaydetti.

Adil Kurt ismine kendisinin de alışamadığını dile getiren Zozani, ''Yaklaşık 20 yıl sonra tekrar Adil Kurt olarak aktif siyasette yer almam, çok oturmadı. O elbisenin içine oturmadı. Kendim olarak var olmak istedim. İnsanların beni tanıdığı şekilde olmak istedim. Özümsediğim bir soyadımı taşımak istedim'' diye konuştu.

Zozani, " Adil Kurt olarak bu ülkenin bir vatandaşıyım, Adil Zozani olarak da bu ülkenin bir vatandaşıyım. Türkiye Cumhuriyeti'nin bir Kürt vatandaşıyım. Adil Kurt olarak mı Adil Zozani olarak mı aidiyet duygunuz daha güçlüydü, diye sorarsanız; rahatlıkla söyleyebilirim ki bugün aidiyet duygum düne göre daha güçlüdür" dedi.

YORUMLAR
zozani=2x1
huz ma sefa
Zozani iki insan değerinde olmalıki vekil sayısı bir artmış oluyor. Huzeyfenin aqrabası mı acaba nedir mesele, iki şahit değerinde olmalı
02 Mayıs 2013 Perşembe 01:08
DArısı
slopy smn
Darısı Ahmet Türk'ün Başına...
01 Mayıs 2013 Çarşamba 21:03
Taş
Ahmet
Milletvekili sayının bir arttığını yazmışsınız, soyadı değişince kişi sayısı nasıl artıyor, merak ettim doğrusu. Sırf haber okunsun diye mi böyle yazdınız.
01 Mayıs 2013 Çarşamba 12:55
ÖNE ÇIKANLAR
GAZETE BAŞLIKLARI