ilkehaber.com
Roboski Anayasa Mahkemesi'nde
Irak’ta son altı ay'da korkunç bilanço
Akdoğan'a 'Öcalan’ın kitaplarını okudunuz mu?' sorusu
Genelkurmay: Suruç’ta bir IŞİD üyesi teslim oldu
Almanya'dan Kürdistan’a 13 milyon Avro'luk silah yardımı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17 Kasım 2010 Çarşamba 11:49

Bahçeli, Ozan Arif'i MHP'ye çağırdı

Bahçeli, bir şiirinde kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açtığı Ülkücü hareketin sembol isimlerinden Ozan Arif'i partiye davet etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bir şiirinde kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açtığı Ülkücü hareketin sembol isimlerinden Ozan Arif'i partiye davet etti. Bazı eski Ülkücülerin 'Evet' kampanyası yürüttüğü referandumda kan kaybı yaşayan MHP'yi güçlendirmek için küskünlerle barış ilan eden Bahçeli, eski Bayındırlık Bakanı Koray Aydın, Ümit Özdağ, Sadi Somuncuoğlu, Ali Güngör, Mustafa Çalık ve eski Özel Kuvvetler Komutanı Engin Alan'ı da çağırmıştı. Bahçeli'nin, "Ülkenin bekası için gelin birlikte çalışalım" dediği Ozan Arif'in Almanya'da olduğu için henüz yanıt vermediği öğrenildi. Daveti doğrulayan MYK Üyesi Lütfü Türkkan, "Ülkücü hareketteki dağınıklık kalkmalı. Devlet Bey'in Ozan Arif ile davalık olması başka, bugün yaşadığımız durum başka. Gün, kavga günü değil" dedi.

DAVALIK ŞİİR

Bahçeli, 2007'de bir gazetede yer alan şiirinde hakaret ettiği gerekçesiyle Arif'e açtığı, Ankara 2'nci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada şairden 2 bin lira tazminat kazanmıştı. Arif, dava konusu olan 12 kıtalı şiirinde, eskisi gibi Ülkücü olmadığını söyleyen Bahçeli'ye şöyle yüklenmişti:

"Ozan Arif yeter, kafidir bunlar,
anladıysa eğer erbaş olanlar,
başçavuş da eşek değil ya anlar,
değişen ben miyim, yoksa onlar mı?"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
GAZETE BAŞLIKLARI